
MC Diamsp. z o.o.
Działalność firm centralnych (head offices) i holdingów, z wyłączeniem holdingów finansowych
Przegląd
Finanse
Historia przychodów (w mln)
Dane i wnioski są generowane automatycznie na podstawie sprawozdań finansowych i mogą zawierać błędy. Analiza ma charakter poglądowy i nie stanowi oficjalnej oceny wiarygodności firmy ani porady biznesowej.
Statystyki
Pozycja firmy w rankingu przychodów na tle branży, regionu i całej Polski w 2025 r.
Wyniki na tle branży
Branża
Rachunki bankowe
Podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT w dniu 2003-12-31. Aktywne
14 1240 6292 1978 0011 2072 1187
42 1910 1048 2212 0033 2316 0002
49 1240 6247 1111 0010 8010 7304
Zadłużenie
Brak wpisów w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Brak postępowań w KRZ
Nieruchomości
| Rodzaj | Wartość |
|---|---|
Grunty (w tym użytkowanie wieczyste) | 1,3 mln zł1 258 326 zł |
Budynki i lokale | 28,1 mln zł28 125 149 zł |
Pomoc publiczna
Odnotowano 17 przypadków pomocy publicznej / de minimis o łącznej wartości 3 748 211 zł.
| Data udzielenia | Przeznaczenie | Kwota brutto | Udzielający | |
|---|---|---|---|---|
| 27 gru 2023 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE nr 1407/2013 lub wcześniejszym) | 66 694 zł66 694 zł | Lubelska Fundacja Rozwoju | |
| 13 gru 2022 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE nr 1407/2013 lub wcześniejszym) | 443,9 tys. zł443 870 zł | Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości | |
| 10 cze 2021 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE nr 1407/2013 lub wcześniejszym) | 22 586 zł22 586 zł | Burmistrz Miasta i Gminy Niemcza |
Fundusze europejskie
Odnotowano 5 projektów współfinansowanych z Funduszy Europejskich o łącznym dofinansowaniu UE 1 955 453 zł.
| Start | Projekt | Dofinansowanie UE | Program | |
|---|---|---|---|---|
| 2022-10-01 | Wdrożenie nowego modelu biznesowego przez firmę "MC DIAM" Sp. z o.o., związanego z internacjonalizacją narzędzi diamentowych na nowych rynkach zagranicznych | 443,9 tys. zł443 870 zł | Program Operacyjny Polska Wschodnia | |
| 2020-07-01 | Dotacja na kapitał obrotowy dla "MC DIAM" sp. z o.o. | 221,0 tys. zł220 979 zł | Program Operacyjny Inteligentny Rozwój | |
| 2019-04-01 | „Budowa ośrodka badawczo-rozwojowego dla rozwoju produkcji i serwisu strun diamentowych.” | 483,8 tys. zł483 800 zł | Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 |
Przetargi
Brak odnotowanych udziałów w przetargach.
Uprawnienia regulacyjne
| Urząd | Rodzaj | Status | |
|---|---|---|---|
| Wpis do rejestru BDO | Aktywny |
Reprezentacja
Sposób reprezentacji
Każdy z członków zarządu reprezentuje spółkę samodzielnie
Właściciele
| Właściciel | Udziały | Wartość udziałów | Udział |
|---|---|---|---|
Cédric Marek Gendaj (48) | 800 | PLN 400,000 | 33.3333% |
Marek Wojciech Gendaj (77) | 800 | PLN 400,000 | 33.3333% |
Mathieu Ksawery Gendaj (45) | 800 | PLN 400,000 | 33.3333% |
Cédric Marek Gendaj, Marek Wojciech Gendaj i Mathieu Ksawery Gendaj mają łącznie 100% – struktura udziałów wskazuje na kontrolę rodzinną.
Beneficjenci rzeczywiści
| Osoba | Uprawnienia |
|---|---|
Podmioty zależne
| Nazwa | Wartość udziałów | Udział | ||
|---|---|---|---|---|
MC Diam Bissp. z o.o. | 400,000 PLN | 80% | ||
MC Diam Tersp. z o.o. | 255,000 PLN | 85% | ||
Uroczysko Siedmiu Stawówsp. z o.o. | 100,000 PLN | 100% |
Konkurenci
| Nazwa | Przychody | Strona WWW | ||
|---|---|---|---|---|
| N2H OneS.A. | 10 804 483,66 PLN | n2h1.eu | ||
| Real ManagementS.A. | 10 577 525,89 PLN | realmanagement.pl | ||
| SUN & Snow GroupS.A. | 8 203 949,78 PLN | sunandsnowgroupsa.pl | ||
| JW ProjanS.A. | 7 607 146,43 PLN | jwprojan.pl | ||
| Stajer InvestmentS.K.A. | 7 213 771,06 PLN | stajer-investment.x25.pl | ||
| HollywoodS.A. | 6 786 000,00 PLN | hollywoodsa.pl | ||
| Alioth Managementsp. z o.o. | 6 110 754,00 PLN | aliothgroup.pl | ||
| Lipco FoodsS.A. | 5 747 298,73 PLN | lipcofoods.com | ||
| Nis#1sp. z o.o. | 5 455 692,57 PLN | nis.pl | ||
| Eko - InwestorS.A. | 5 210 514,88 PLN | ekoinwestor.com |
Historia zmian
| Data | Wydarzenie | |
|---|---|---|
| 2024-11-26 | Zmiana nazwy ("mc Diam" → Mc Diam) | |
| 2013-12-24 | Zmiana kapitału zakładowego (200 000,00 PLN → 1 200 000,00 PLN) | |
| 2012-05-21 | Zmiana kapitału zakładowego (110 000,00 PLN → 200 000,00 PLN) | |
| 2005-04-07 | Zmiana adresu (Chocimska 28/125, 00-791, Warszawa → Aleja Lotników 12, 02-668, Warszawa) | |
| 2002-05-14 | Wpis do rejestru |
FAQ
Ostatnia aktualizacja: 2026-04-04