
Przegląd
Prasmet produkuje precyzyjne elementy mechaniczne dla branż elektrotechnicznej, motoryzacyjnej, energetycznej, oświetleniowej i AGD. Specjalizuje się w seryjnej produkcji małych detali metalowych, obróbce plastycznej, narzędziowni i toczeniu. Oferuje dokumentację PPAP, kontrolę w laboratorium pomiarowym oraz doradztwo w rozwoju produktów i optymalizacji produkcji; posiada certyfikowany system zarządzania jakością ISO 9001.
Finanse
Historia przychodów (w tys.)
Dane i wnioski są generowane automatycznie na podstawie sprawozdań finansowych i mogą zawierać błędy. Analiza ma charakter poglądowy i nie stanowi oficjalnej oceny wiarygodności firmy ani porady biznesowej.
Statystyki
Pozycja firmy w rankingu przychodów na tle branży, regionu i całej Polski w 2025 r.
Wyniki na tle branży
Aktualności

Obróbka dodatkowa detali tłoczonych: gratowanie, hartowanie i znaczenie kolejności operacji
Obróbka dodatkowa detali wykrawanych: gratowanie, obróbka wibrościerna i hartowanie. Kiedy są potrzebne i dlaczego kolejność operacji ma znaczenie.

Galwanizacja po wykrawaniu w jednym zakładzie – porównanie
Galwanizacja po wykrawaniu w jednym zakładzie vs u zewnętrznego podwykonawcy. Porównanie czasu, jakości, kosztu. Wpływ powłoki na wymiary detalu.

Kontrola jakości w wykrawaniu wielkoseryjnym
Jak naprawdę wygląda system kontroli jakości w wykrawaniu seryjnym? SPC, CpK, PPM, laboratorium pomiarowe Keyence. Co odróżnia profesjonalnego dostawcę.

Czystość detali wykrawanych: mycie przemysłowe w technologii próżniowej
Czystość detali po wykrawaniu wpływa na lutowanie, klejenie i montaż. Mycie próżniowe IFP HMA 100 vs mycie konwencjonalne - różnice, proces, zabezpieczenie antykorozyjne. Przewodnik.

Od prototypu do 100 000 sztuk – jak nie przepłacić za drogę do serii
Jak przejść od prototypu do produkcji seryjnej w wykrawaniu metali? Metody prototypowania, ścieżka wdrożenia i kiedy warto pominąć prototyp.

Narzędziownia wewnętrzna vs. zewnętrzna: co zmienia w produkcji i dlaczego to ważniejsze niż myślisz
Własna narzędziownia u dostawcy wykrawania to szybsza korekta narzędzia, krótszy czas reakcji na awarie i jeden odpowiedzialny. Porównanie trzech modeli pozyskania wykrojnika.
Branża
Rachunki bankowe
Podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT w dniu 2002-12-31. Aktywne
25 1090 2369 0000 0001 0283 2085
56 1020 5138 0000 9702 0072 4005
36 1090 2369 0000 0001 0029 7859
Zadłużenie
Brak wpisów w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Brak postępowań w KRZ
Nieruchomości
| Rodzaj | Wartość |
|---|---|
Grunty (w tym użytkowanie wieczyste) | 293,9 tys. zł293 924 zł |
Pomoc publiczna
Odnotowano 27 przypadków pomocy publicznej / de minimis o łącznej wartości 431 818 zł.
| Data udzielenia | Przeznaczenie | Kwota brutto | Udzielający | |
|---|---|---|---|---|
| 3 cze 2022 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE nr 1407/2013 lub wcześniejszym) | 102,4 tys. zł102 375 zł | Fundusz Regionu Wałbrzyskiego | |
| 20 wrz 2020 | Pomoc rekompensująca negatywne konsekwencje ekonomiczne związane z COVID-19, udzielana w ramach ograniczonych kwot | 7265 zł7265 zł | Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych | |
| 20 cze 2020 | Pomoc rekompensująca negatywne konsekwencje ekonomiczne związane z COVID-19, udzielana w ramach ograniczonych kwot | 7219 zł7219 zł | Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych |
Przetargi
Brak odnotowanych udziałów w przetargach.
Znaki towarowe
Prasmet nie ma obecnie aktywnych znaków towarowych w Urzędzie Patentowym RP. 3 znaki wygasły lub nie zostały zarejestrowane. Pierwszy znak zgłoszono w 2005 roku.
| Znak | Numer | Klasy | Status | Ochrona do | |
|---|---|---|---|---|---|
| PRASMET(słowny) | Z.302924 | 9, 40 | Wygasł | – | |
| PRASMET | Z.302925 | 9, 40 | Wygasł | – | |
| prasmet.com(słowny) | Z.302926 | 9, 40 | Wygasł | – |
| Znak | Ochrona do | |
|---|---|---|
| PRASMET(słowny) | – | |
| PRASMET | – | |
| prasmet.com(słowny) | – |
Reprezentacja
Sposób reprezentacji
- w przypadku zarządu jednoosobowego - prezes zarządu jednoosobowo, - w przypadku zarządu wieloosobowego - dwóch członków zarządu łącznie, lub jeden członek zarządu z prokurentem.
Właściciele
| Właściciel | Udziały | Wartość udziałów | Udział |
|---|---|---|---|
Andrzej Bieniasz (65) | 456 | PLN 456,000 | 50% |
Albert Mścisz (66) | 152 | PLN 152,000 | 16.6667% |
Zbigniew Wróbel (71) | 304 | PLN 304,000 | 33.3333% |
Beneficjenci rzeczywiści
| Osoba | Uprawnienia |
|---|---|
Konkurenci
| Nazwa | Przychody | Strona WWW | ||
|---|---|---|---|---|
| Tech-Projectsp. z o.o. | 14 719 310,97 PLN | tech-project.eu | ||
| Prasmet 2sp. z o.o. | 9 557 127,64 PLN | prasmet.pl | ||
| Mistal Productionsp. z o.o. | 7 985 555,91 PLN | mistal-production.pl | ||
| Meese Polskasp. z o.o. | 6 455 318,78 PLN | meese.pl | ||
| Mettecsp. z o.o. sp. k. | 6 109 037,76 PLN | mettec.pl | ||
| Sabnersp. z o.o. | 5 257 430,21 PLN | sabner.pl | ||
| Gromechsp. z o.o. | 5 151 295,03 PLN | gromech.pl | ||
| Ap-Metalsp. z o.o. | 4 392 613,91 PLN | ap-metal.pl | ||
| PPK Precision Engineeringsp. z o.o. | 3 785 816,96 PLN | precision-engineering.pl | ||
| Zakład Obróbki Precyzyjnej Cncsp. z o.o. | 2 812 084,65 PLN | zopcnc.com |
Historia zmian
| Data | Wydarzenie | |
|---|---|---|
| 2019-03-22 | Zmiana PKD (Usunięto: 22.29.Z, 25.50.Z, 25.61.Z, 25.93.Z, 25.94.Z, 26.51.Z, 28.24.Z, 28.29.Z, 28.41.Z, 29.32.Z, 32.50.Z, 33.11.Z, 33.12.Z, 33.20.Z, 45.31.Z, 49.41.Z) | |
| 2010-12-14 | Zmiana adresu (Łukasińskiego 26, 58-100, Świdnica → Pafalu 11, 58-100, Świdnica) | |
| 2010-12-14 | Zmiana PKD (Usunięto: 25.2, 28.40.Z, 28.52.Z, 30.02, 31.20, 33.20, 33.50, 34.30.A, 51.70.A, 60.24.B, 70.20.Z, 73.10.G, 74.20.A, 80.42.Z; Dodano: 22.29.Z, 25.11.Z, 25.50.Z, 25.61.Z, 25.62.Z, 25.73.Z, 25.93.Z, 25.94.Z, 26.51.Z, 28.24.Z, 28.29.Z, 28.41.Z, 29.32.Z, 32.50.Z, 33.11.Z, 33.12.Z, 33.20.Z, 41.10.Z, 45.31.Z, 49.41.Z, 68.10.Z, 68.20.Z, 71.11.Z, 71.12.Z, 72.19.Z, 77.11.Z) | |
| 2005-02-23 | Zmiana kapitału zakładowego (350 000,00 PLN → 760 000,00 PLN) | |
| 2004-11-08 | Zmiana PKD (Usunięto: 32.20) |
FAQ
Ostatnia aktualizacja: 2026-07-15