
Przegląd
Kolsam zajmuje się naprawą i utrzymaniem pojazdów kolejowych, pojazdów poddozorowych i dwudrogowych oraz urządzeń dźwignicowych. Oferuje także sprzedaż wysyłkową, cięcie laserowe, gięcie blach i prace spawalnicze.
Finanse
Historia przychodów (w mln)
Dane i wnioski są generowane automatycznie na podstawie sprawozdań finansowych i mogą zawierać błędy. Analiza ma charakter poglądowy i nie stanowi oficjalnej oceny wiarygodności firmy ani porady biznesowej.
Statystyki
Pozycja firmy w rankingu przychodów na tle branży, regionu i całej Polski w 2025 r.
Wyniki na tle branży
Branża
Rachunki bankowe
Podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT w dniu 2009-05-18. Aktywne
74 1050 1100 1000 0090 3217 9856
52 1050 1100 1000 0090 3217 9864
30 1050 1100 1000 0090 3217 9872
Zadłużenie
Brak wpisów w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Brak postępowań w KRZ
Nieruchomości
| Rodzaj | Wartość |
|---|---|
Grunty (w tym użytkowanie wieczyste) | 3,0 mln zł3 046 031 zł |
Budynki i lokale | 3,0 mln zł2 957 145 zł |
Pomoc publiczna
| Data udzielenia | Przeznaczenie | Kwota brutto | Udzielający | |
|---|---|---|---|---|
| 26 sty 2026 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE 2023/2831) | 69 063 zł69 063 zł | Wojewódzki Komendant Małopolskiej Komendy OHP |
Przetargi
Odnotowano 19 przetargów jako wykonawca o łącznej wartości 134 961 040 zł.
| Data publikacji | Przedmiot | Kwota | Zamawiający | |
|---|---|---|---|---|
| 28 lip 2026 | Modernizacja wózków motorowych typu: WM-15A/KB, WM-15A/MB oraz WM-15Ak. | 8,8 mln zł8 820 000 zł | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. | |
| 2 lip 2026 | Wykonanie czynności utrzymaniowych pojazdów kolejowych w zakresie poziomu P4 i P5 w 2026 | 4,5 mln zł4 543 300 zł | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. | |
| 22 cze 2026 | Naprawy okresowe pojazdów kolejowych z zakresu poziomu utrzymania P4 i P5 | 2,3 mln zł2 320 000 zł | PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. |
Uprawnienia regulacyjne
| Urząd | Rodzaj | Status | |
|---|---|---|---|
| Wpis do rejestru BDO | Aktywny |
Reprezentacja
Sposób reprezentacji
Do składania oświadczeń woli i podpisywania dokumentów w imieniu spółki upoważniony jest samodzielnie prezes zarządu lub wiceprezes zarządu. Pozostali członkowie zarządu posiadają prawo reprezentacji spółki tylko łącznie z drugim członkiem zarządu.
Właściciele
| Właściciel | Udziały | Wartość udziałów | Udział |
|---|---|---|---|
Halina Jadwiga Kajstura (73) | 330 | PLN 33,990 | 10% |
Jan Kajstura (71) | 2,310 | PLN 237,930 | 70% |
Małgorzata Agnieszka Sztuka (42) | 330 | PLN 33,990 | 10% |
Michał Sztuka (44) | 330 | PLN 33,990 | 10% |
Jan Kajstura i Halina Jadwiga Kajstura mają łącznie 80% – struktura udziałów wskazuje na kontrolę rodzinną.
Beneficjenci rzeczywiści
| Osoba | Uprawnienia |
|---|---|
Konkurenci
| Nazwa | Przychody | Strona WWW | ||
|---|---|---|---|---|
| Orlen Centrum Serwisowesp. z o.o. | 200 001 000,00 PLN | orlencs.pl | ||
| Remak-EnergomontażS.A. | 184 944 000,00 PLN | remak.com.pl | ||
| Saatzsp. z o.o. | 61 054 391,70 PLN | saatz.pl | ||
| Ideal Servicessp. z o.o. sp. k. | 46 074 767,00 PLN | ideal-services.pl | ||
| Corrimex Janusz Sałapatek, Stanisław Cwajdasp. j. | 44 960 570,61 PLN | corrimex.pl | ||
| Silka Investsp. z o.o. | 41 021 253,65 PLN | silka-invest.pl | ||
| Maint Expertsp. z o.o. | 36 754 978,17 PLN | maintexpert.pl | ||
| Apena-Remontsp. z o.o. | 20 701 044,59 PLN | apena-remont.pl | ||
| Polskie Wagonysp. z o.o. | 18 573 786,08 PLN | polskiewagony.pl | ||
| TM Servicesp. z o.o. | 16 894 148,54 PLN | tm-service.pl |
Historia zmian
| Data | Wydarzenie | |
|---|---|---|
| 2021-09-07 | Zmiana kapitału zakładowego (201 800,00 PLN → 339 900,00 PLN) | |
| 2020-02-21 | Zmiana PKD (Usunięto: 25.11.Z, 25.72.Z, 25.99.Z, 28.15.Z, 28.29.Z, 29.31.Z, 29.32.Z, 33.11.Z, 33.13.Z, 33.17.Z, 33.19.Z, 33.20.Z, 38.31.Z, 42.12.Z, 42.13.Z, 43.21.Z, 45.11.Z, 45.19.Z, 45.31.Z, 45.40.Z, 46.52.Z, 46.61.Z, 46.69.Z, 46.73.Z, 46.74.Z, 47.19.Z, 47.42.Z, 47.43.Z, 47.52.Z, 47.59.Z, 47.91.Z, 47.99.Z, 49.41.Z, 52.21.Z, 52.24.B, 52.24.C, 62.01.Z, 71.12.Z, 71.20.B, 77.11.Z, 77.12.Z, 78.30.Z, 95.12.Z, 95.21.Z, 96.09.Z) | |
| 2015-02-24 | Zmiana nazwy ("hydrokol Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością" → Kolsam) | |
| 2014-07-23 | Zmiana kapitału zakładowego (20 000,00 PLN → 201 800,00 PLN) | |
| 2014-01-10 | Zmiana adresu (Powstańców Śląskich 2, 32-600, Oświęcim → Powstańców Śląskich 14, 32-600, Oświęcim) |
FAQ
Ostatnia aktualizacja: 2026-09-19