
Esotiq & HendersonS.A.
Sprzedaż detaliczna wyrobów tekstylnych prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach
Przegląd
Esotiq&Henderson projektuje, produkuje i sprzedaje damską oraz męską bieliznę od ponad 25 lat. W ofercie ma także piżamy, szlafroki, stroje kąpielowe i akcesoria, a portfolio obejmuje marki ESOTIQ i HENDERSON. Firma prowadzi sieć salonów w Polsce i za granicą oraz rozwija franczyzę depozytową.
Finanse
Historia przychodów (w mln)
Dane i wnioski są generowane automatycznie na podstawie sprawozdań finansowych i mogą zawierać błędy. Analiza ma charakter poglądowy i nie stanowi oficjalnej oceny wiarygodności firmy ani porady biznesowej.
Notowania giełdowe
- Otwarcie
- 32,80 zł
- Max
- 32,90 zł
- Min
- 32,20 zł
- Wolumen
- 868
- Śr. wolumen
- 1,7 tys.
- Kapitalizacja
- 73,26 mln zł
- C/Z
- 10,38
- Zysk na akcję
- 3,16 zł
- Liczba akcji
- 2,23 mln
- 52 tyg.
- 31,70 – 34,40 zł
- Dywidenda
- 9,15%
- Dywidenda na akcję
- 3,00 zł
- Dzień ex-dywidendy
- 28 wrz 2026
- ISIN
- PLESTHN00018
- Giełda
- Główny Rynek GPW
Wyniki kwartalne
| Okres | Przychody | EBIT | Zysk netto |
|---|---|---|---|
| II kwartał 2026 | 83,54 mln zł | 6,43 mln zł | 4,62 mln zł |
| I kwartał 2026 | 74,23 mln zł | -262,00 tys. zł | -2,16 mln zł |
| IV kwartał 2025 | 88,67 mln zł | 4,76 mln zł | 2,16 mln zł |
| III kwartał 2025 | 92,41 mln zł | 4,32 mln zł | 2,44 mln zł |
Wyniki za III kwartał 2026:27 lis 2026
Statystyki
Pozycja firmy w rankingu przychodów na tle branży, regionu i całej Polski w 2025 r.
Wyniki na tle branży
Aktualności
Wstępna informacja o skonsolidowanych przychodach Grupy Kapitałowej Esotiq&Henderson we wrześniu 2026 r. [RB 30/2026]
Esotiq&Henderson S.A. informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte we wrześniu 2026 r. przez Grupę Kapitałową wyniosły około 25mln zł i były wyższe o ok 6 proc. od przychodów uzyskanych we wrześniu 2025 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie 9 miesięcy 2026 r. wyniosły około 249,9mln zł i były wyższe o ok 7 proc., niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
Esotiq & Henderson poprawia rentowność. Zysk netto w II kwartale wyższy o 42%, przychody w półroczu wzrosły o 10,7%
Grupa Esotiq & Henderson osiągnęła w I półroczu 2026 roku 157,8 mln zł skonsolidowanych przychodów, o 10,7% więcej niż rok wcześniej. W II kwartale wzrost sprzedaży wyraźniej przełożył się na rentowność: wynik operacyjny wzrósł o 22,1% r/r do 6,4 mln zł, a zysk netto o 41,9% r/r do 4,6 mln zł. Jednocześnie Grupa kontynuowała optymalizację sieci stacjonarnej, zwiększając sprzedaż generowaną z metra kwadratowego i rozwijając kanały cyfrowe.
Nabycie 100% udziałów w spółce prawa czeskiego [RB 28/2026]
Zarząd Esotiq&Henderson S.A. z siedzibą w Gdańsku („Emitent”) informuje, że w dniu 25 września 2026 r. Emitent zawarł umowę, na podstawie której nabył 100% udziałów w spółce SC Czech ALB, s.r.o. z siedzibą w Pradze, przy V celnici 1031/4, 110 00 Praha 1, numer rejestrowy (IČO): 29672155, wpisanej do Rejestru Handlowego prowadzonego przez Sąd Miejski w Pradze, o kapitale zakładowym w wysokości 10.000 CZK („Spółka”).
Otrzymanie zawiadomienia w trybie art. 69 ustawy o ofercie publicznej [RB 29/2026]
Zarząd Esotiq&Henderson S.A. z siedzibą w Gdańsku (dalej również jako: „Spółka”) niniejszym informuje, że w dniu 25 września 2026 r. wpłynęło do Spółki zawiadomienie od Pana Sławomira Rybki wystosowane na podstawie art. 69 oraz art. 69a ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (dalej jako: „ustawa o ofercie publicznej”) dotyczące uzyskania przez niego statusu podmiotu…
Skonsolidowany raport półroczny za I półrocze 2026 roku
Pozycje wynikowe zostały przeliczone według kursu średniego NPB w każdym okresie obliczonego, jako średnia arytmetyczna kursów obowiązujących na ostatni dzień każdego miesiąca w okresie objętym raportem.
Wstępna informacja o skonsolidowanych przychodach Grupy Kapitałowej Esotiq&Henderson w sierpniu 2026 r. [RB 27/2026]
Esotiq&Henderson S.A. informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte w sierpniu 2026 r. przez Grupę Kapitałową wyniosły około 30,4mln zł i były niższe o ok 5 proc. od przychodów uzyskanych w sierpniu 2025 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie 8 miesięcy 2026 r. wyniosły około 224,8mln zł i były wyższe o ok 7 proc., niż w tym samym okresie roku ubiegłego.
Branża
Rachunki bankowe
Podmiot zarejestrowany jako podatnik VAT w dniu 2010-11-24. Aktywne
32 1090 2835 0000 0001 4882 9373
14 1600 1462 1776 1545 5000 0001
84 1600 1462 1776 1545 5000 0002
Zadłużenie
Brak wpisów w Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Brak postępowań w KRZ
Pomoc publiczna
Odnotowano 22 przypadki pomocy publicznej / de minimis o łącznej wartości 14 138 808 zł.
| Data udzielenia | Przeznaczenie | Kwota brutto | Udzielający | |
|---|---|---|---|---|
| 28 lis 2025 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE 2023/2831) | 358 zł358 zł | Lewandpol Proenergia sp. z o.o. | |
| 27 paź 2025 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE 2023/2831) | 967 zł967 zł | Grupa Energia Obrót Ge sp. z o.o. | |
| 24 paź 2025 | Pomoc de minimis (zgodna z rozporządzeniem KE 2023/2831) | 1526 zł1526 zł | Grupa Energia Ge sp. z o.o. |
Fundusze europejskie
| Start | Projekt | Dofinansowanie UE | Program | |
|---|---|---|---|---|
| 2020-04-01 | Promocja produktów firmy Esotiq&Henderson na wybranych perspektywicznych rynkach eksportowych | 419,9 tys. zł419 850 zł | Program Operacyjny Inteligentny Rozwój | |
| 2016-10-01 | Wdrożenie inteligentnego systemu do zarządzania treściami interaktywnymi kluczem do wzmocnienia pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa | 645,0 tys. zł645 000 zł | Regionalny Program Operacyjny Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 |
Przetargi
Brak odnotowanych udziałów w przetargach.
Umowy z sektorem publicznym
Esotiq & Henderson jest wykonawcą w jednej umowie z jednostką sektora publicznego, o wartości 104,80 zł.
| Zawarta | Przedmiot umowy | Zamawiający | Wartość | |
|---|---|---|---|---|
| 27 sie 2026 | stanik | Teatr Muzyczny Im.Danuty Baduszkowej w Gdyni | 104,80 zł |
| Zamawiający | Wartość | |
|---|---|---|
| Teatr Muzyczny Im.Danuty Baduszkowej w Gdyni | 104,80 zł |
Znaki towarowe
Esotiq & Henderson ma 15 aktywnych znaków towarowych zarejestrowanych w Urzędzie Patentowym RP. Pierwszy znak zgłoszono w 1996 roku.
| Znak | Ochrona do | |
|---|---|---|
| BLOOVII(słowny) | 29 sty 2035 | |
| Q | 11 sie 2033 | |
| ESOTIQ | 11 sie 2033 | |
| VSDO | 20 kwi 2031 | |
| VOSEDO(słowny) | 27 sty 2031 |
Uprawnienia regulacyjne
| Urząd | Rodzaj | Status | |
|---|---|---|---|
| Wpis do rejestru BDO | Aktywny |
Reprezentacja
Sposób reprezentacji
W przypadku jednoosobowego zarządu, do składania oświadczeń w imieniu spółki uprawniony jest jednoosobowo prezes zarządu. W przypadku zarządu wieloosobowego, do składania oświadczeń w imieniu spółki uprawniony jest jednoosobowo prezes zarządu lub wymagane jest współdziałanie dwóch członków zarządu lub członka zarządu z prokurentem.
Organ nadzoru
Beneficjenci rzeczywiści
Nie odnotowano beneficjentów rzeczywistych dla spółki Esotiq & Henderson.
Podmioty zależne
| Nazwa | Wartość udziałów | Udział | ||
|---|---|---|---|---|
Lumasp. z o.o. | 50,000 PLN | 100% |
Skład grupy kapitałowej
| Nazwa | Udział w kapitale |
|---|---|
| 100% | |
Esotiq Germany GmbH | 100% |
Patronado Limited | 40,54% |
Konkurenci
| Nazwa | Przychody | Strona WWW | ||
|---|---|---|---|---|
| Ecommerce FactoryS.A. | 75 897 966,85 PLN | ecommercefactory.pl | ||
| Fabryka Sypialnisp. z o.o. | 59 838 423,79 PLN | fabrykasypialni.pl |
Historia zmian
| Data | Wydarzenie | |
|---|---|---|
| 2020-01-15 | Zmiana adresu (Szybowcowa 8a, 80-298, Gdańsk → Ul. Budowlanych 31c, 80-298, Gdańsk) | |
| 2015-07-30 | Zmiana kapitału zakładowego (178 350,00 PLN → 223 350,00 PLN) | |
| 2015-07-17 | Zmiana kapitału zakładowego (176 650,00 PLN → 178 350,00 PLN) | |
| 2015-05-08 | Zmiana PKD (Usunięto: 13.1, 13.2, 13.3, 14.2, 14.3, 15.1, 15.2, 20.41.Z, 20.53.Z, 20.59.Z, 20.60.Z, 22.1, 22.2, 23.3, 23.4, 32.1, 32.9, 46.1, 46.16, 46.17, 46.18, 46.19, 46.4, 46.7, 46.9, 47.1, 47.19, 47.4, 47.41, 47.5, 47.51, 47.6, 47.71, 47.72, 47.78, 47.82, 47.9, 47.99, 49.3, 49.31, 49.32, 49.39, 49.4, 49.41, 49.42, 52.1, 52.2, 59.11.Z, 59.12.Z, 59.13.Z, 59.14.Z, 59.20.Z, 62.01.Z, 62.02.Z, 62.03.Z, 62.09.Z, 63.11.Z, 63.12.Z, 63.91.Z, 63.99.Z, 64.99, 66.1, 68, 68.2, 68.3, 68.32, 69, 69.2, 70.2, 72.11.Z, 72.19.Z, 73, 73.1, 73.11, 73.12, 73.12.A, 73.12.B, 73.12.C, 73.12.D, 73.2, 74.2, 74.9, 82.3, 82.9, 85.6, 93.2, 94.1; Dodano: 47.51.Z) | |
| 2014-06-11 | Zmiana kapitału zakładowego (175 400,00 PLN → 176 650,00 PLN) |
FAQ
Ostatnia aktualizacja: 2026-08-17