
CMC Poland
sp. z o.o.CMC Poland to producent stali z zakładem w Zawierciu, należący do międzynarodowej grupy Commercial Metals Company. Wytwarza wyroby hutnicze, w tym pręty zbrojeniowe i walcówkę, wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.
W serwisie wykorzystujemy pliki cookie własne oraz podmiotów trzecich w celach technicznych i analitycznych. Szczegóły znajdują się w polityce prywatności.
Wszystkie firmy w Zawierciu w jednym miejscu. Sprawdź przychody, zyski i dane rejestrowe.

CMC Poland to producent stali z zakładem w Zawierciu, należący do międzynarodowej grupy Commercial Metals Company. Wytwarza wyroby hutnicze, w tym pręty zbrojeniowe i walcówkę, wykorzystywane w budownictwie i przemyśle.

Konsorcjum Stali to dystrybutor i przetwórca stali z siedzibą w Zawierciu, działający na terenie Polski. Produkuje zbrojenia budowlane i konstrukcje stalowe, a także taśmy i formatki z blach; prowadzi oddziały handlowe, zbrojarnie i centra serwisowe stali.

Intercor to wykonawca budowlany z Zawiercia, specjalizujący się w budowie mostów i tuneli w Polsce. Realizuje także inwestycje drogowe i kolejowe oraz inne obiekty inżynierii lądowej i wodnej.
W Zawierciu działa 2701 aktywnych firm, co daje 130. miejsce wśród polskich miast. W KRS zarejestrowanych jest tu 523 podmioty (spółki, fundacje i stowarzyszenia), a w CEIDG 2178 jednoosobowych działalności gospodarczych. Od początku 2026 roku zarejestrowano w Zawierciu 134 nowe firmy. Najwięcej przedsiębiorstw działa w branżach: handel hurtowy, roboty budowlane specjalistyczne i działalność związana z obsługą rynku nieruchomości.
| Branża | Firmy | Udział | Na tle Polski |
|---|---|---|---|
| Handel hurtowy | 50 | 15,9% | 1,3× |
| Roboty budowlane specjalistyczne | 25 | 8,0% | 1,2× |
| Działalność związana z obsługą rynku nieruchomości | 22 | 7,0% | 0,8× |
| Handel detaliczny | 21 | 6,7% | 1,1× |
| Transport lądowy oraz transport rurociągowy | 21 | 6,7% | 1,0× |
| Opieka zdrowotna | 14 | 4,5% | 1,5× |
| Edukacja | 10 | 3,2% | 1,3× |
| Produkcja artykułów spożywczych | 9 | 2,9% | 1,5× |
| Wynajem i dzierżawa | 9 | 2,9% | 3,1× |
| Produkcja metali | 8 | 2,5% | 11,9× |
| Działalność sportowa, rozrywkowa i rekreacyjna | 8 | 2,5% | 1,6× |
| Działalność organizacji członkowskich | 7 | 2,2% | 4,3× |
| Firma | Przychody rok wcześniej | Przychody | Wzrost |
|---|---|---|---|
RG Invest Budsp. z o.o. | 6,61 mln zł | 20,38 mln zł | +208% |
Dabexsp. z o.o. | 324,30 mln zł | 453,63 mln zł | +40% |
EMEL Investsp. z o.o. | 11,74 mln zł | 15,73 mln zł | +34% |
| 84,42 mln zł | 107,10 mln zł | +27% | |
Zakład Gospodarki Komunalnejsp. z o.o. | 40,53 mln zł | 50,25 mln zł | +24% |
Szumilas Atsp. j. | 38,18 mln zł | 47,24 mln zł | +24% |
Tc-Medsp. z o.o. | 341,08 mln zł | 409,06 mln zł | +20% |
| 16,16 mln zł | 19,03 mln zł | +18% | |
| 13,51 mln zł | 15,83 mln zł | +17% | |
Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik.Spółdzielnia | 26,81 mln zł | 30,89 mln zł | +15% |
| Firma | Przychody | Wygrane zamówienia |
|---|---|---|
Optopol Technologysp. z o.o. | 244,69 mln zł | 51 |
ETECsp. z o.o. | 7,31 mln zł | 35 |
| 134,75 mln zł | 26 | |
Zakład Gospodarki Komunalnejsp. z o.o. | 50,25 mln zł | 21 |
| 19,03 mln zł | 11 | |
Intercorsp. z o.o. | 1,88 mld zł | 10 |
RG Invest Budsp. z o.o. | 20,38 mln zł | 10 |
Szumilas Atsp. j. | 47,24 mln zł | 5 |
| 15,83 mln zł | 5 | |
Grangsp. z o.o. | 30,70 mln zł | 3 |
| Firma | Przychody | Dofinansowanie UE |
|---|---|---|
CMC Polandsp. z o.o. | 3,91 mld zł | 14,66 mln zł |
Tc-Medsp. z o.o. | 409,06 mln zł | 1,54 mln zł |
Virtu Productionsp. z o.o. | 364,68 mln zł | 2,00 mln zł |
| 259,35 mln zł | 26,66 mln zł | |
| 210,62 mln zł | 39,48 mln zł | |
| 182,69 mln zł | 4,56 mln zł | |
| 134,75 mln zł | 640,09 tys. zł | |
Olmarsp. z o.o. | 69,34 mln zł | 2,02 mln zł |
| 13,18 mln zł | 3,51 mln zł | |
| 5,24 mln zł | 799,93 tys. zł |
| 6171 | 28,48 mln zł | 903,54 tys. zł | 33,50 mld zł | |||
| 2740 | 22,49 mln zł | 980,57 tys. zł | FCA Polandsp. z o.o. | 16,42 mld zł | ||
| 2103 | 26,30 mln zł | 1,25 mln zł | Stellantis Gliwicesp. z o.o. | 7,54 mld zł | ||
| 2097 | 17,79 mln zł | 844,63 tys. zł | ZF Automotive Systems Polandsp. z o.o. | 4,30 mld zł | ||
| 1246 | 23,63 mln zł | 1,03 mln zł | Lear Corporation Poland IIsp. z o.o. | 3,35 mld zł | ||
| 1006 | 14,98 mln zł | 1,43 mln zł | Tenneco Automotive Polskasp. z o.o. | 1,65 mld zł | ||
| 971 | 14,42 mln zł | 1,26 mln zł | BowimS.A. | 1,76 mld zł | ||
| 838 | 23,91 mln zł | 1,24 mln zł | Aldisp. z o.o. | 4,99 mld zł | ||
| 805 | 21,64 mln zł | 1,57 mln zł | JSW KoksS.A. | 3,56 mld zł | ||
| 797 | 51,73 mln zł | 1,55 mln zł | 20,93 mld zł | |||
| 722 | 13,23 mln zł | 1,22 mln zł | Arcelormittal Ssc Polandsp. z o.o. | 1,93 mld zł | ||
| 215 | 61,30 mln zł | 937,58 tys. zł | CMC Polandsp. z o.o. | 3,91 mld zł |